Інженерія довкілля (проєктування, побудова, експлуатація)


Задання 1. Легкі та міцні.

Під час війни та різних надзвичайних ситуацій інженерні конструкції піддаються різним типам впливів (вібрація, ударні хвилі, тепловий вплив та ін.) що призводить до їх пошкодження та руйнації. Винайти метод діагностики та аналізу конструкцій на різні типи пошкоджень. Запропонуй чим можна замінити важкі та громіздкі залізобетонні конструкції. 


Завдання 2. 

В інфраструктурі міста використовується для перевезень електротранспорт, вразливим місцем якого є електричні з’єднання контактних та кабельних мереж. Запропонувати матеріал (універсальний, легкий) який можна використовувати для електричних контактів які працюють в парі тертя на громадському транспорті.


Завдання 3. Вуличне освітлення : економія, безпека та комфорт.

Запропонуйте проєкт автономного вуличного освітлення для розумного міста, що створює безпечні громадські зони у вечірні часи та дозволяє економити енергоресурси та бюджет міста. 


Завдання 4. «Розумний будинок» з розумних матеріалів.

Що таке “smart material” і як вони працюють працюють? З чого їх виробляють і для чого? Як зробити звичайну будівлю “енергоефективною ” за допомогою “розумних” матеріалів? Ваше рішення може бути реалізовано через пошук новітніх альтернатив існуючим матеріалів та технологій. Це можуть бути будівельні матеріали з природніми або хімічними добавками або  фарб з функцією сонячних батарей та зміною кольору під впливом температури. Головна ціль- новітні матеріали для збереження тепла в оселі людини!


Завдання 5. На захисті довкілля.

Сенсори та мережі Інтернету речей (IoT) для моніторингу довкілля (Моніторинг навколишнього середовища на базі ІоТ. Оберіть  параметри моніторингу довкілля(повітря, грунт, вода). Запропонуйте систему або пристрій для віддаленого моніторингу цих параметрів за допомогою сенсорів та хмарних мікросервісів з інтерфейсом користувача або розробіть програмне забезпечення виявлення техногенних катастроф(пожежі, повені, виток газу) та систему оповіщення користувача.
 

Image

Квест (для всіх бажаючих поза завданнями)

Не знаєте куди вступати після школи, але розумієте, що хочете дізнатись, як змінити світ і навіть колонізувати Марс? Тоді бот-сапорт, який підготувала для вас кафедра технічних та програмних засобів автоматизації вам в цьому допоможе ?

Ви дізнаєтесь, що таке автоматизація на прикладі цікавих інтерактивних завдань. Трішки познайомитесь з викладацьким складом кафедри, а також дізнаєтесь, як запустити життя на планеті?

Для переходу до роботи з сапорт-ботом тицяй сюди

Соціоекономічне відновлення (технології, законодавство, фізичне середовище, або менеджмент середовища, екологія)

Завдання 1. Підтримка ідей.

Розробіть та опишіть алгоритм дії сервісу, додатку тощо на базі існуючих методів оцінки та підтримки ІТ-стартапів або створи свою систему оцінки для інвестування закордонними компаніями в ІТ-стартапи молоді України.


Завдання 2. Стала економіка.

Розробіть проєкт по оцінці стану та плану відновлення того чи іншого сектору економіки України, який в короткостроковій термін може бути застосований для відновлення України, і може бути цікавим для залучення іноземних інвесторів в довгостроковий термін. 

 

Завдання 3. Альтернативні види палива.

Пошук джерел виробництва біопалива в контексті вирішення енергетичної проблеми. Запропонувати ідею або технологію переробки альтернативних джерел та ресурсів створення палива заради для подолання енергетичної кризи. 


Завдання 4. Енергомонітор.

Економія електроспоживання без зусиль . Запропонувати систему обліку та контролю побутового чи промислового електроспоживання за допомогою новітніх технологій та пристроїв,  що спрямовані на зменшення енерговитрат  та заощадження коштів.

Завдання 5. Бізнес-проєкт:

  1. Дослідити ринок на попит
  2. Запропонувати проєкт з визначеним товаром (матеріальним продуктом, або послугою) та його ринок збуту (B2B, B2C).
  3. Визначити конкурентів та привабливість вашої пропозиції (які потреби клієнтів він задовольняє)?
  4. Розрахувати фінансову модель (Яким чином проект буде приносити прибуток?)
  5. Масштабування проєкту (дотичний до інших галузей)


Завдання 6. Бізнес-проєкт:

  1. Запропонуйте ідею соціальної платформи.
  2. Опишіть місію вашої платформи та її завдання.
  3. Охарактеризуйте напрям діяльності та категорію населення, на яку вона орієнтована.
  4. Хто може бути спонсором вашого проєкту?
  5. Як ви бачите розвиток вашої соціальної платформи та подальший розвиток проєкту?

Соціально-психологічне відновлення (застосунки, аудіо-, відео- ідеї, візуальна терапія)

Завдання 1. Твоє комьюніті.

Запропонувати платформу для
комунікації людей, які мають обмежені комунікативні навички для пошуку спілкування, підтримки та отримання професійної допомоги в онлайн-режимі


Завдання 2. Світло , що створює настрій.

Система людино-орієнтованого освітлення для покращення емоційного стану. Розробити систему освітлення приміщення або пристрій, що впливає на циркадні ритми людини, її настрій, емоційний стан та сон. Запропонувати реалізацію за допомогою доступних матеріалів та компонентів.


Завдання 3. Наше майбутнє.

Запропонувати методику або систему для підтримки та подальшої реабілітації вразливих верств населення, особливо дітей та молоді в умовах війни та післявоєнний час.


Завдання 4. Голос підтримки.

Запропонувати неінвазивну технологію або пристрій для аналізу впливу голосу, інтонації на мозкову діяльність людини, та запропонувати алгоритм застосування при критичних станах.

Завдання 5. «Металево» світло.

Створити концептуальну ідею (малюнки, ілюстрації, моделі) вигляду освітлення майбутнього для зелених зон, парків, скверів, і звичайних вулиць виготовленого із сплавів методом лиття.

Відновлення довкілля (екологія, природниче сприйняття світу, розумний будинок/зручне укриття, освітлення простору, сполучення/шляхопровід)

Завдання 1. З лану до столу.

Шляхи інтенсифікації сільського господарства, рекультивація ґрунтів, стан яких порушений веденням бойових дій. Запропонувати систему моніторингу та контролю стану рослин та  якості грунту, за допомогою існуючих новітніх технологій та комп’ютерного моделювання. 


Завдання 2. 
Врятуємо ліс.

За допомогою даних з еко супутників запропонувати систему визначення рівня пошкодження екосистеми внаслідок техногенних катастроф та запропонувати заходи щодо їх усунення та упередження.


Завдання 3. 
Ідея для IKEA.

Запропонуйте конструкцію модульного пересувного, енергоефективного, доступного житла.  


Завдання 4. 
Друга ріка.

Розробити технологію переробки стічних вод як додаткового енергетичного ресурсу для зазначених цілей в умовах будинку 0-енергії.

Захист та безпека (кібербезпека, іт-застосунки, матеріали, машинобудування, авіація, ракетно-космічна техніка, біомед інженерія)

Завдання 1. Безпечне повітря в оселі.

Розумна система клімат-контролю в приміщенні. Моніторинг та контроль кліматичних параметрів та стану повітря системою оповіщення при виявленні небезпечних речовин в повітрі для створення безпечних та комфортних умов для перебування людини.

Завдання 2. Логістика та захист.

Система контролю та моніторингу за пересуванням транспортних засобів та вантажів з метою  захисту та розвитку логістики. 

Завдання 3.

Рятувальна система живих істот внаслідок землетрусу чи бойових дій.
Запропонувати рішення для пошуку людей та тварин під завалами.  


Завдання 4. “Закрийте небо над Україною”

Запропонувати систему протиповітряної оборони (система радарів, знешкодження ворожих дронів та ін).


Завдання 5. Збереження природних енергоресурсів.

Пошук витоків газу та розливів нафти - Під дією зовнішніх факторів може відбутися пошкодження цілісності систем транспортування газу та нафтопродуктів. Визначення місць пошкоджень та їх швидке відновлення дозволить зберегти навколишнє середовище від значного забруднення. Запропонуйте технологію або пристрій для пошуку витоків газу, нафти або усунення пошкоджень.