Створюй екосистему

Коли у вас є можливість поглянути на Землю з космосу, ви можете краще зрозуміти нашу рідну планету та її дивовижну здатність підтримувати життя. З далекої відстані ми бачимо, де життя процвітає, а де бореться за своє існування, як змінюється планета і наскільки добре ми дбаємо про неї. Завдання в цій категорії потребують ідей щодо покращення її стану та збереження ресурсів.

Image

1 ЗАВДАННЯ. Врятуй Землю
Земля активно розвиває напрямок дослідження космосу та пошуку планет придатних для життя. Але є велика кількість параметрів, які потрібно контролювати, адже окрім характеристик технічного стану космічних суден слід враховувати необхідні для життя та самопочуття людини умови. Різні зміни в оточуючому середовищі такі як коливання тиску, температури, магнітного поля, вібрацій та ін. суттєво впливають на стан та здоров’я людини. 

Ваше завдання - розробити мобільну програмно-апаратну платформу моніторингу та контролю параметрів оточуючого середовища,  який має сигналізувати про наявну загрозу чи відхилення від норми, виводячи загальну інформацію про ситуацію навколо у доступному форматі доступному користувачу.
Data Product Quality Reports - Sentinel-3 OLCI Technical Guide - Sentinel Online - Sentinel

Розробники завдання: Приладобудівний факультет КПІ ім. Ігоря Сікорського2 ЗАВДАННЯ. Самолікування - безпечне?
Велика частка хвороб, з якими стикається людина, пов’язані з місцем її проживання, і космічна станція тому не виключення. На жаль, ситуації в умовах космосу, все ще залишаються не повністю прогнозованими та викликають багато питань.

Тож для астронавтів стала б в нагоді можливість діагностування швидко та з використанням  найновіших знань.  Важливим було б легке виявлення симптомів за допомогою самодіагностики, врахування анамнезу та генетичного матеріалу людини і швидке зчитування та аналіз біологічних матеріалів.

Ваше завдання - розробити макет або прототип онлайн-платформи (додаток, сайт, телеграм-бот – що завгодно) для астронавтів, яка дозволила б людині, послідовно відповідаючи на запитання, встановити свій діагноз та можливі шляхи лікування (які не потребують втручання лікаря). Крім того, зв’язати цю платформу з датчиком на тілі астронавта, який може зчитувати найголовніші біологічні показники чи проводити аналіз біологічних матеріалів. А також додати можливість введення генетичного матеріалу для прогнозування потенційних проблем.

Copernicus Open Access Hub

Розробники завдання: Факультет біотехнології і біотехніки КПІ ім. Ігоря Сікорського


3 ЗАВДАННЯ. Шостий день
Питання колонізації інших планет людиною стає все більш актуальним у сучасному світі. Поки увага багатьох все ще прикута до Марсу, вчені досліджують умови існування на різних планетах та супутниках.

Для життя в умовах космосу обов’язково потрібне не просто переселення людини, а створення цілісної екосистеми, живі організми в якій змогли б приносити користь. Підбір таких мікроорганізмів (для початку), виходячи з зібраних даних про умови життя на конкретному космічному об’єкті, є перспективним напрямком. 

Важливими критеріями в цьому були б метаболічні шляхи ( які можуть відрізнятися від тих, які найбільш поширені на Землі), вибір хімічної сполуки для дихання, способи захисту від впливу УФ чи радіаційного випромінювання і т.д. Також можливим був би підбір корисного генетичного матеріалу для створення нового мікроорганізму-гібрида.

Ваше завдання - розробити макет або модель онлайн-платформи (додаток, сайт, телеграм-бот – що завгодно) для зв’язку між астрономами-фізиками та біотехнологами, куди б перші змогли заносити важливі умови життя на космічних об’єктах, другі – головні особливості окремих представників мікроорганізмів, а платформа, враховуючи критерії, знаходила б потрібні збіги та прогнозувала еволюцію обраного мікроорганізму в умовах певної планети. 

EARTH_RADIANCE

Розробники завдання: Факультет біотехнології і біотехніки КПІ ім. Ігоря Сікорського4 ЗАВДАННЯ. Що робити зі сміттям?
Космічне сміття - це всі ті штучні об'єкти в космосі або їх фрагменти, які є несправними. Вони не функціонують, не можуть послужити ніякій корисній меті в майбутньому, але при цьому є небезпечним фактором впливу на космічні апарати. Деякі об'єкти космічного сміття можуть становити небезпеку для планети Земля, в тих випадках, якщо вони зійдуть з орбіти, в повному обсязі згорять у верхніх шарах атмосфери або їх уламки впадуть на населені пункти або промислові об'єкти.

На цьому рівні технічного розвитку людство ще не створило ефективних практичних заходів по знищенню космічного сміття. Це відноситься до орбіт понад 600 км (до цього часу очищення від сміття відбувається за рахунок його гальмування об атмосферу). Існує, наприклад, проект супутника, який може знаходити уламки сміття і випаровувати їх за допомогою лазерного променя.

У зв'язку з тим, що економічно і технічно прийнятних способів утилізації космічного сміття на даний момент не існує, пропонуємо розробити спосіб збору космічного сміття на орбіті Землі та спроектувати підприємство по його утилізації та переробці.

Космічний прибиральник

Розробники завдання:
Механіко-машинобудівний інститут КПІ ім. Ігоря Сікорського5 ЗАВДАННЯ. Зона зелених насаджень
Рослини у невагомості або чіпляються за якусь поверхню і в'ються уздовж неї, або починають тягнутися до світла - все залежить від їх типу. Вирощують рослини у космосі зазвичай на гідропоніці. В закріплені на горизонтальній поверхні ємності зі штучним субстратом сіють насіння і створюють умови: через капсулу або оранжерею проганяють повітря.

Для поливу використовують воду або іншу живильну рідину. Зазвичай вона подається автоматично, хоча в європейському модулі МКС астронавти поливають рослини вручну: з невеликого шприца вони видавлюють воду через спеціальну трубочку прямо в субстрат. Після посадки рослини підсвічують світлодіодними лампами.

Ваше завдання - спроєктувати конструкцію та розрахувати освітленість зони зелених насаджень на космічній станції, що забезпечить її жителів автономним харчуванням.

Розробники завдання: Механіко-машинобудівний інститут КПІ ім. Ігоря Сікорського


6 ЗАВДАННЯ. Нема чим дихати
Чи збільшився ваш час, проведений у приміщенні під час пандемії COVID-19, внаслідок домашньої ізоляції? 

Багато людей не знають, що існують не тільки стандарти якості зовнішнього повітря, а й стандарти якості повітря в житлових приміщеннях для підтримки здоров’я людей.

Ваше завдання - розробити систему моніторингу та  очищення повітря для Міжнародної космічної станції (МКС). Під час проєктування системи врахувати можливість подальшого її використання на Землі (наприклад, у житлових будинках,приміщеннях, на підприємствах, у транспорті тощо).

Розробники завдання: Факультет електроніки КПІ ім. Ігоря Сікорського