Законодавець космосу

Від стихійних лих до соціальної та економічної криз, настає момент, коли ми повинні протистояти виявленим проблемам. Оберіть завдання у цій категорії для вирішення різноманітних питань на місцевому, державному та/або міжнародному рівнях. Які рішення стануть  інструментом змін?

Image

1.ЗАВДАННЯ. Захисти Землю
Статті 10 та 11 Принципів ООН щодо дистанційного зондування Землі з космічного простору містять ряд правил.

Дистанційне зондування має сприяти охороні природного середовища Землі. З цією метою держави, які встановили, що в їх розпорядженні є інформація, здатна запобігти будь-якому шкідливому для природного середовища Землі явищу, повідомляють цю інформацію відповідним державам. Дистанційне зондування має сприяти захисту людства від стихійних лих. З цією метою держави, які встановили, що в їх розпорядженні є оброблені дані і проаналізована інформація, які можуть бути корисними для держав, що постраждали від стихійних лих або яким загрожує небезпека стихійних лих, що насуваються, передають такі дані та інформацію відповідним державам по можливості в найкоротші терміни.

Ваше завдання – розробити алгоритм оперативної взаємодії держав, операторів надання та обробки даних дистанційного зондування Землі, а також користувачів, яких може торкнутись відповідна інформація, розробити правила надання цієї інформації, які б одночасно забезпечували уникнення як збитків операторів від надання даних ДЗЗ, так і шкоди для навколишнього середовища внаслідок стихійних лих.

EarthObservation/ ДЗЗ


2 ЗАВДАННЯ. Правила поведінки
Ваше завдання - розробити етичний кодекс з принаймні 10 найважливіших правил поведінки, який знадобиться майбутнім підкорювачам космічного простору, Місяця, Марсу, астероїдів. При цьому необхідно обрати одну з концепцій та обгрунтувати свій вибір: кодекс може бути розробленим на базі вже існуючих міжнародних космічних норм, або може бути абсолютно відмінним з огляду на нові освоєні людиною середовища існування.


3 ЗАВДАННЯ. Хто володар космосу?
Космічне право кожної держави балансує між двома суперечливими інтересами: 

1) держава встановлює суворі вимоги технічної безпечності, екологічності та фінансової відповідальності космічної діяльності; 

2) бізнес прагне до меншої регуляції з боку держави, менших витрат на страхування чи заходи безпеки та більшої рентабельності свого продукту.

Ваше завдання - запропонувати свій варіант налагодження зв'язку між цими  інтересами.

4 ЗАВДАННЯ. Вплив космосу на Землю
Дослідження космосу (та переваги, які воно несе) важливе для кожної земної локації та усіх аспектів функціонування суспільства.

Ваше завдання полягає у створенні інструменту візуалізації мережі організацій та локацій, що пов'язані з вивченням космосу. Ця візуалізація має наочно продемонструвати масштаб впливу космічного сектору.

5 ЗАВДАННЯ. Космічна Україна
Україна — космічна держава.

На початку становлення космонавтики, в період її активного розвитку і сьогодні українські вчені та інженери відіграють одну з найважливіших ролей в загальносвітовій космічній індустрії. Від ідеї ракети Засядька до її реалізації академіками Корольовим і Глушком, від розрахунків траєкторії Кондратюка до польоту в космос Каденюка — внесок українців є безцінним. Студенти та викладачі КПІ — одні з основних діячів розвитку космічної галузі України.

Наразі Уряд України готує проект Загальнодержавної цільової науково-технічної космічної програми України (детальніше про концепцію Космічної програми України:

Закон України

Ваше завдання — запропонуйте власну концепцію космічної програми України. В яких міжнародних проектах може взяти участь Українське космічне агентство? Чи могли б долучитися українські науковці до програм з підготовки польотів на Місяць чи Марс Ілона Маска? Чи може варто дослідити дальні кутки Сонячної системи? Детально опишіть ваші ідеї та аргументуйте їх важливість і необхідність.

Розробники завдання: Інститут аерокосмічних технологій КПІ ім. Ігоря Сікорського, EUROAVIA KYIV